Darmowe strony do nauki jezyka francuskiego. Ucz się samodzielnie i skutecznie!
Francuskie

Strony do samodzielnej nauki francuskiego #2 Wzbogać swój język!

Cześć ludziki! Dzisiaj przychodzę do Was z bardzo wartościowymi polecajkami ♥

Jeśli uczysz się samodzielnie francuskiego (albo dopiero chcesz poznać ten piękny język) to zapewne wiesz, że czasem jest ciężko znaleźć sensowne miejsca w sieci do nauki. Internet to ogromna baza darmowych materiałów, ale dotarcie do tych odpowiednich wcale nie jest takie proste!

Dlatego też ponad rok temu na moim blogu przygotowałam spis darmowych stron do nauki francuskiego. Lista ta jest ciągle aktualna, ale przez ten ogrom czasu zdążyłam już znaleźć kolejną dawkę przydatnych miejsc w sieci! 🙂

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię do lektury. Przed Tobą część druga stron przydatnych do samodzielnej nauki francuskiego! Zobacz także koniecznie moje inne artykuły – o tym jak skutecznie uczyć się języków w domu oraz jak uczyć się francuskich słówek.


Strony do nauki francuskiego. Co czytać, słuchać, oglądać?

Do czytania

W tej części zgromadziłam francuskie strony, na których możesz czytać prawdziwe artykuły, opowiadania, historie. Jeśli lubisz pracować na papierze to wydrukuj sobie fragmenty tekstów i podkreślaj słówka, których nie znasz. Nie tłumacz wszystkich obcych słówek – wybierz tylko kilka, tak aby z kontekstu wyłapać o co chodzi w danym artykule 🙂 Możesz też zwracać uwagę na użytą w tekście gramatykę.

Le petit Quotidien

Na stronie internetowej Le Petit Quotidien możemy czytać za darmo króciutkie artykuły po francusku. Idealne dla początkujących 🙂 Wpisy podzielone są tematycznie. W pasku bocznym po prawej stronie możemy pobrać fragment najnowszego numeru magazynu. Po lewej stronie w zakładkach jest opcja przejścia do innych wiadomości np. z gazet L’ACTO czy L’ÉCO

Bibliothèque numerique TV5MONDE

W bibliotece cyfrowej TV5Monde znajdziemy poważniejsze dzieła do czytania. Szczególnie sprawdzą się one dla osób na wyższym poziomie języka. Zobaczysz tu między innymi francuską poezję ♥

Il était une histoire

Interaktywna strona Il était une histoire jest dedykowana francuskim dzieciom, ale jestem przekonana, że równie dobrze sprawdzi się przy nauce języka 😉 Znajdziemy na niej przydatne artykuły, historie, legendy, dokumenty i piosenki. Wszystko to w przyjaznej dla oka formie oraz opatrzone zabawnymi ilustracjami.

Le livre scolaire

Le livre scolaire to miejsce, które oferuje bezpłatny dostęp do francuskich… podręczników szkolnych! Nawet jeśli nie jesteś już uczniem, to strona możne okazać się dla Ciebie przydatna do rozwijania specjalistycznego słownictwa czy poszerzanie zainteresowań 🙂 Do wyboru masz m.in. lekcje takie jak français, histoire, géographie, mathématiques, chimie, philosophie. A to wszystko w nowoczesnym wydaniu!

Jak się samodzielnie uczyć francuskiego? Darmowe strony pomagające w nauce języka.

Madame Cuisine Figaro | Cuisine AZ

A może interesujesz się kuchnią? Jeśli tak to koniecznie zajrzyj na te dwa blogi kulinarne. Na Cuisine AZ oraz Madame Cuisine Figaro znajdziesz wiele przepisów na typowe potrawy oraz nowoczesne i oryginalne dania. Na pewno wybierzesz coś dla siebie! Gotowanie z francuskich przepisów to świetny sposób na poszerzenia słownictwa i wprowadzenie języka do codziennego życia 🙂

Artips

Artips to francuski newsletter, który otrzymuje się na swoją skrzynkę mailową 🙂 Te elektroniczne listy zawierają oryginalne ciekawostki ze świata sztuki. Artystyczne anegdotki wzbogacą Twój francuski o nowe, niecodzienne zwroty!

Ucz się samodzielnie i skutecznie języka francuskiego! Darmowe strony do wzbogacania słownictwa

Do oglądania

TV5 Monde Jeunesse

TV5Mode Jeunesse to świetne miejsce do oglądania za darmo francuskich bajek i serii telewizyjnych. Na stronie znajdują się też różne gry, quizy, a nawet opisy konkretnych postaci fikcyjnych 🙂 Naprawdę warto zajrzeć.

TED Talks en français

Kojarzysz TED Talks? Są to konferencje i wykłady, na których fascynujące osoby opowiadają o ważnych wartościach oraz ideach. TED Talks organizuje amerykańska fundacja non-profit. Występy są nagrywane i zamieszczane na ich oficjalnej stronie. Dla nas najlepsze jest to, że niektóre TED Talks zostały przeprowadzone przez francuskojęzyczne osoby!

Do słuchania

Audible Stories

Audible Stories to cudne miejsce z audiobookami. Na ten moment z tych francuskojęzycznych znajdziemy 26 pozycji. Dostępny jest nawet Harry Potter (♥), Trzej muszkieterowie czy Piotruś Pan.


O ciekawych kanałach na youtube pisałam już w moim poprzednim artykule: Francuskie vlogi na youtube. Co oglądać?
A może chciałbyś nauczyć się języka francuskiego na instagramie?


Mam nadzieję, że pomogłam! Napisz w komentarzu, która ze stron do nauki francuskiego przypadła Ci to gustu. A może chcesz polecić swoje znaleziska?