O mnie

Kinga Klisz - ilustracje i grafika

Hej! Z tej strony Kinga.

Tworzę ilustracje. Uczę się francuskiego. Kocham kolor.

Na moim blogu pokazuję jak efektywnie uczyć się języka francuskiego. Relacjonuję moje podróże do Francji. Inspiruję kreatywnymi notatkami językowymi. Dzielę się darmowymi stronami do nauki francuskiego. Pokazuję mój bullet journal i kaligrafuję napisy. Udostępniam do pobrania darmowe kartki, tapety na telefon i planery. Sprzedaję autorskie ilustrowane słowniczki francuskie. Działam na instagramie gdzie zarażam pasją do francuskiego i wyżywam się artystycznie.

Francuski

Francuskiego zaczęłam się uczyć przez przypadek. W piątej klasie podstawówki, moje koleżanki postanowiły zapisać się na lekcje francuskiego w szkole językowej. Pomyślałam, że spróbuję czegoś nowego. Wtedy o francuskim nie wiedziałam nic. Wiadomo, słyszałam o Wieży Eiffla i potrafiłam powiedzieć „bonjour”.

Pokochałam francuski za jego brzmienie. Z czasem wkręcałam się coraz bardziej.

Po kilku latach nauki francuskiego poza szkołą, stanęłam przed wyborem liceum. Zdecydowałam się na klasę dwujęzyczną z francuskim. Pomyślnie przeszłam przez egzaminy wstępne. I tu zaczęła się moja kolejna przygoda. Z lekcjami matematyki i historii po francusku, wyjazdami do Paryża, przygotowaniem do dwujęzycznej matury i DELFA B2 z francuskiego. Było warto!

Ilustracje

Rysuję odkąd pamiętam. Zawsze podążałam za tym co podsuwała mi moja wyobraźnia. Tworzyłam w głowie historie i ilustrowałam je na swój sposób. Gdy byłam mała uwielbiałam używać akwarelowych kredek i czarnego pióra. Rysowałam wtedy bajkowe postacie i rośliny.

Teraz do tworzenia ilustracji używam tabletu graficznego. Rysując operuję kolorem. Wykonuję infografiki, plakaty, kartki okolicznościowe, ilustruję okładki, ebooki i artykuły. Tworzę spersonalizowane ilustracje dla marek, osób prywatnych oraz firm. Patrzę na świat obrazem.

A w wolnych chwilach…

Oprócz miłości do francuskiego i ilustracji, uwielbiam uprawiać sport. Odrobinę tańczę (jazz). Eksperymentuję w kuchni testując nowe przepisy. Gdy mam czas, czytam książki po polsku i po francusku. Prowadzę bullet journal, kaligrafuję, maluję akwarelami. Nałogowo słucham francuskiego youtuba. W każde wakacje wyjeżdżam w góry. Staram się żeby roślinki w moim pokoju nie umarły.

Bullet journal i moje notatki językowe

Napisz do mnie!

Możesz do mnie śmiało pisać w sprawach związanych z działalnością bloga oraz w razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań. W miarę możliwości postaram się jak najszybciej odpisać. Zapraszam Cię też do zakładki współpraca oraz do zobaczenia mojego portfolio.

kinga.klisz@kartistique.pl


Wesprzyj moją twórczość

Jeśli podoba Ci się to co robię i chcesz mi przekazać pozytywną dawkę motywacji, możesz wesprzeć moją twórczość kupując mi internetową kawę 🙂 Możesz też zajrzeć do mojego sklepu

Postaw mi kawę na buycoffee.to