Planer maturalny do pobrania za darmo! Język francuski, poziom rozszerzony
Francuskie

Planer do nauki francuskiego (matura rozszerzona) – do pobrania za darmo!

Cześć! Tego jeszcze nie było na moim blogu – dzisiaj przedstawiam Wam efekty współpracy, do której zaprosiła mnie @mat.pol.combination ♥ Przez ostatni miesiąc siedziałam zanurzona w maturalnych zagadnieniach, rozpisywałam materiał i wytrwale stukałam w klawiaturę. Dziś pokazuję efekty tej pracy – oto planery do nauki do matury z francuskiego!

Planer przygotowywałam z myślą o osobach, które przystępują do matury rozszerzonej z języka francuskiego. Zawiera on podzielone na dni zagadnienia gramatyczne oraz słownictwo obowiązujące na maturze z francuskiego (według wytycznych CKE). Ale na tym się nie kończy, bo oprócz “suchego” materiału w planerze znajdziecie masę przydatnych wskazówek, porad motywacyjnych, list to do do druku, poleceń książek i stron do nauki do matury oraz wiele więcej! A to wszystko za darmo 🙂

Na początek opowiem Ci jeszcze jak powstawał ten maturalny plan, z kim go współtworzyłam, dlaczego planowanie nauki jest takie przydatne oraz co dokładnie znajduje się w środku planera. Zapraszam Cię też serdecznie na mojego instagrama, na którym dużo działam i inspiruję do kreatywnej nauki francuskiego ♥ Poza tym będzie mi przemiło jeśli poślesz info o tym planerze dalej w świat! Jestem przekonana, że wielu osobą takie materiały się przydadzą 🙂

Zobacz też: 5 sposobów na wplecenie francuskiego do codzienności! Kreatywna nauka języków.

Język francuski - planer maturalny do nauki, do pobrania i wydrukowania za darmo

Po co planer do matury z francuskiego?

Nauka języka to proces, który czasem ciężko kontrolować. Możliwe, że w wolnych chwilach powtarzasz słówka, oglądasz filmiki na youtube po francusku albo uczysz się gramatyki typowo pod sprawdzian w szkole.

Planer, który przygotowałam ma za zadanie uporządkować Twoją naukę. Dzięki temu nie będziesz musiał się zastanawiać “co dzisiaj powtórzyć” oraz nie wpadniesz w przedmaturalny strach, że nic tak naprawdę nie umiesz. Plan ma podzielony materiał na mniejsze porcje. Dzięki niemu sam nie musisz szukać rzeczy do nauki oraz masz realny wgląd w to co już potrafisz, a nad czym warto jeszcze popracować.

Oczywiście – każdy z nas ma inny system nauki, zakres czasu w ciągu dnia i siły przerobowe. Plan jest jedynie drogowskazem, a nie obligatoryjnym zbiorem do przerobienia. Możesz dowolnie modyfikować i dostosowywać planer do siebie. Śmiało omijaj elementy, które nie sprawiają Ci kłopotu, dawkuj sobie wiedzę i ucz się tak jak lubisz ♥

Planer do języka francuskiego do nauki do matury. Do pobrania i wydrukowania za darmo.

Jak go tworzyłam?

Do stworzenia planera zaprosiła mnie Dominika @mat.pol.combination z bloga Jeunes Rêves 🙂 Oprócz francuskiego rozszerzonego dostępne są też opracowania planów z różnych maturalnych przedmiotów, które przygotowały inne dziewczyny.

Na samym początku robienia planera przejrzałam listę tematów CKE do matury z francuskiego rozszerzonego. Podzieliłam zagadnienia na mniejsze partie, zobaczyłam ile jest materiału ze słownictwa i gramatyki, policzyłam na jak dużą ilość dni chcę to rozłożyć. Do tego uwzględniłam też dni z powtórkami i arkuszami maturalnymi. Najpierw było ciężko to wszystko ugryźć logistycznie, ale gdy rozpisałam sobie zagadnienia na kartkach A4 (kreśląc i zaznaczając kolorkami) poszło o wiele łatwiej ♥ Zaczęłam działać – robić tabelki na każdy dzień, pisać, dobierać wskazówki.

Planer do matury z języka francuskiego, poziom rozszerzony. Do pobrania za darmo. Lista zagadnień (gramatyka i słownictwo).

Co znajdziecie w środku planera?

Przede wszystkim: materiał maturalny z francuskiego rozszerzonego (słownictwo i gramatyka) podzielony na 54 dni. Przy każdym dniu znajduje się tabelka z zagadnieniami do nauki oraz ćwiczeniami (tam dodatkowo możesz wpisać zadania, które chcesz zrobić żeby utrwalić materiał). Planer nie ma wpisanych dat – to Ty wybierasz kiedy chcesz się z niego uczyć 🙂

Czasami przy niektórych dnia znajdują się wskazówki, które polecają przydatne strony albo dają radę o efektywnej nauce języków. Co 7. dzień w planerze przewidziany jest na rozwiązanie arkusza maturalnego, a co 8. na powtórkę materiału.

Jednak to nie wszystko! W planerze znajdziesz też:

  • dział kilka słów o nauce francuskiego
  • listę wszystkich zagadnień do matury z francuskiego
  • polecane książki, strony, konta na instagramie i kanały na youtube do nauki francuskiego
  • porady motywacyjne i dział z metodami nauki
  • dział o stresie maturalnym
  • pomoce organizacyjne do wydrukowania
Planer maturalny z języka francuskiego. Do pobrania i druku za darmo! Lista zagadnień, porady motywacyjne, pomoce organizacyjne.

Pobierz planer do matury z francuskiego rozszerzonego za darmo!

Będzie mi przemiło jeśli poślesz info o tym planerze dalej w świat! Na pewno jest wiele osób, które takie materiały się przydadzą ♥ Zapraszam Cię też na mojego instagrama – k.artistique.

Planer maturalny służy do użytku prywatnego, nie wolno go udostępniać bez podawania autorów, ani sprzedawać w jakiejkolwiek postaci. Proszę uszanuj naszą pracę 🙂

Planer współtworzyły:
– Kinga Klisz @kinga.klisz (to ja 😉 )
– Dominika Miara @mat.pol.combination (pomysłodawczyni akcji)
– Paula @fightdreams (autorka okładki i pomocy organizacyjnych)
– Karolina @bilam_gram (autorka porad motywacyjnych)
– Zuza @zaplanowany_chaos (autorka rozdziału o stresie maturalnym)
– Ada @_babka_lekarska_ (autorka rozdziału o sporcie i nauce)


Mam nadzieję, że ten planer do matury z francuskiego rozszerzonego będzie dla Ciebie przydatny ♥

Daj znać w komentarzu poniżej czy lubisz planować naukę języka!
I poślij info o tym wpisie osobom, którym się może przydać 🙂