5 francuskich, optymistycznych piosenek francuskich, które warto posłuchać
Francuskie

5 optymistycznych francuskich piosenek pop, które warto posłuchać

Przy słuchaniu piosenek kieruje się różnymi kryteriami. Ale najpierw zadaje pytanie: Czy ta piosenka jest po francusku? Jeśli tak zyskuje ona ekstra punkty 😀

W swoim piosenko-zbiorze mam bardzo wiele mniej lub bardziej znanych frankofońskich utworów, które zajmują szczególne miejsce w moim serduszku ♥ Dzisiaj chciałabym pokazać Wam te, które są najbardziej optymistyczne, wesołe i ujmujące. Mam nadzieję, że jakaś piosenka przypadnie Wam do gustu! Ja uwielbiam wszystkie, a taka muzyka szczególnie pomaga w gorsze dni 🙂

Zobacz też koniecznie moje zeszłoroczne zestawienie pięknych, współczesnych piosenek francuskich – pisałam również o tym jak się uczyć języka obcego z utworów muzycznych.


Francuskie piosenki pop, które poprawiają humor w gorsze dni

Louane “Jeune”

Louane Emera jest francuską piosenkarką i aktorką, znaną z programu telewizyjnego The Voice, la plus belle voix.

W 2014 roku zagrała główną rolę w filmie “Rozumiemy się bez słów” – La Famille Bélier, za co otrzymała Cezara. Jeśli lubicie specyficzny humor Francuzów, polecam Wam zobaczyć ten film 😉 Jest to komediodramat, w niektórych momentach naprawdę bardzo wzruszający. Możemy w nim usłyszeć niesamowity głos Louane, a także jej znajomość… języka migowego!

Lou “Besoin d’air”

Lou to 15-letnia utalentowana piosenkarka i aktorka, która zadebiutowała w programie The Voice Kids. Odgrywa rolę Betty w serialu telewizyjnym “Demain nous appartient” (Tomorrow is ours).

Pierwszy album Lou oblał się platyną. Razem z 18-letnim piosenkarzem Lennim-Kim zaśpiewała dwa utwory promujący serial animowany “Miraculum” (les aventures de Ladybug et Chat Noir). Jej teledyski muzyczne są dopracowane i kreatywne, przez co bardzo lubię słuchać piosenek Lou.

Carla “Bim Bam toi”

Carla Lazzari to 14-letnia piosenkarka, która reprezentowała Francję na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, gdzie zajęła 5 miejsce. Dziewczyna uczestniczyła we francuskim The Voice Kids, którego została finalistką. Potem wraz z czterema innymi uczestnikami programu dołączyła do grupy Petites Canailles, która wydała album zawierający covery z lat sześćdziesiątych.

Miałam okazję posłuchać występu Carli na żywo w Gliwicach i wiem, że jej eurowizyjna piosenka to przekaz pełen energii i dziewczyńskiej mocy, obok którego nie da się przejść obojętnie 🙂

Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach. reprezentantka Francji Carla Lazzari "Bim Bam toi". 5 francuskich optymistycznych piosenek pop.
Na żywo w Gliwicach miałam okazję zobaczyć eurowizyjny występ Carli i nie tylko ♥

Angélina “Jamais sans toi”

Pozostając w eurowizyjnym klimacie przedstawiam Wam Angélinę, reprezentantkę Francji na JESC w 2018 r. i zdobywczynię 2 miejsca, zaraz po Roksanie Węgiel. 13-latka interesuje się też tańcem i jak sama mówi jest “uzależniona od muzyki”. W 2019 roku rozwinęła karierę i wydała swój debiutancki album Ma voie (Mój głos). Zapowiedziała także trasę koncertową na wiosnę 2020 roku. Utwór Jamais sans toi (Nigdy bez ciebie) mówi o sile przyjaźni oraz magii szczęścia w życiu.

Co ciekawie w czasie eurowizyjnego występu Angéliny towarzyszyła jej tancerka Albane ze studia Sabriny Lonis, która rok później brała też udział w występie Carli 😉

Joyce Jonathan “Ça Ira”

Joyce Jonathan to wokalistka, która jako jedna z pierwszych we Francji odniosła sukces poprzez Internet. Zaczęła pisać teksty piosenek już w wieku 11 lat i jako osiemnastolatka, w 2007 roku rozpoczęła nagrywanie pierwszych utworów.

W 2010 roku dzięki wsparciu internautów, zrealizowała swój debiutancki album Sur mes gardes, który uzyskał we Francji status platynowej płyty. W 2018 roku we współpracy z nową wytwórnią wydała swój czwarty album On.


Mam nadzieję, że moje propozycje przypadły Ci do gustu!

Napisz w komentarzu jakie są Twoje ulubione, optymistyczne utwory muzyczne!
Czekam na polecenia 😉