Jak się skutecznie uczyć słownictwo po francusku? Ilustrowane słowniczki. Notatki wizualne do pobrania i wydruku. Kreatywna nauka.
Francuskie

Jak się skutecznie uczyć francuskich słówek? Ilustrowane słowniczki!

Hej! Od kiedy pamiętam ucząc się jakiegoś materiału zawsze zaczynałam od robienia notatek. Musiałam na dane zagadnienie spojrzeć od strony wizualnej, zobrazować je sobie, żeby lepiej zrozumieć.

Ucząc się francuskiego używam różnych kolorów, zakreślaczy i pisaków. Kreślę strzałki, podkreślam ważne informacje, robię mapy myśli. Łatwiej zapamiętać mi francuskie słówko gdy narysuję sobie obok niego skojarzenie. Na zagadnienia gramatyczne patrzę obrazowo, zastanawiam się co z czego wynika, jak mogę powiązać ze sobą to co już umiem.

Uwielbiam robić notatki językowe (to takie moje hobby 😉 ). Upraszczam informacje i sprawiam, że stają się one bardziej przyjazne dla oka. Nigdy nie potrafiłam uczyć się francuskich słówek wypisanych w nudnym słupku.

W dzisiejszym wpisie opowiem Wam o moich sposobie na wizualną naukę francuskiego. Nawet jeśli nie uważacie się za wzrokowców, jestem przekonana, że wyciągnięcie trochę z mojej metody! Budowanie skojarzeń poprzez obrazy przy nauce języka jest naprawdę bardzo skuteczne ♥

Koniecznie napisz potem w komentarzu poniżej jaka jest Twoja metoda na naukę francuskiego! Zapamiętuje Ci się łatwiej informacje przez obrazy?

Skuteczne notatki z języka francuskiego. Jak się uczyć francuskich słówek? Nauka wizualna przez skojarzenia.

Jak się zapamiętać francuskie słówka? Nauka przez skojarzenia

Na pewno kojarzysz taką sytuację: przed Tobą kartkówka w szkole ze 150 słówek. Masz dwa dni na to żeby wykuć na blachę poprawną pisownię. Co robisz? Czytasz (bez entuzjazmu) wyrazy zapisane na niekończącej się liście słówek w podręczniku. Finalnie, na teście uświadamiasz sobie, że tego słownictwa tak naprawdę nie umiesz.

Jak temu zaradzić?

Ilustrowane słowniczki z francuskiego - owoce i warzywa. Kreatywna i skuteczna nauka francuskiego słownictwo. Notatki wizualna do wydrukowania i pobrania.
Ilustrowane słowniczki francuskie – wizualny sposób na naukę języka
Po pierwsze: zmień swoje podejście do nauki języka.

Język jest żywy. To kultura, to ludzie, to sposób życia. Francuski nie może zostać zamknięty w ramach długiej listy słówek czy ćwiczeń gramatycznych. To coś więcej. Obecnie dzięki internetowi mamy naprawdę ogromny dostęp do prawdziwego języka. Możemy oglądać Francuzów na youtube, słuchać radia, audiobooków, podcastów, oglądać Netflixa, pisać z obcokrajowcami przez internet, czytać francuskie ebooki czy artykuły, śledzić francuskojęzyczne media społecznościowe. Możliwości jest ogrom!

Po drugie: znajdź swój sposób na naukę.

Szukaj bodźców i buduj jak najwięcej skojarzeń. Łatwiej zapamiętać informacje, który wywołują w nas emocje i angażują wiele zmysłów. Ucząc się słówek mów je na głos, układaj przykładowe zdania, szukaj synonimów, opisuj to co widzisz, używaj kolorów. Dla mnie zawsze przydatne było rysowanie francuskich słówek (albo skojarzeń, gdy danego wyrazu nie dało się zobrazować). Dzięki ilustracji, prościej zapamiętuję słownictwo, tworząc w mojej głowie nowe skojarzenie.

Ilustrowane słowniczki francuskie. Kreatywne notatki z języka francuskiego do pobrania i wydrukowania. Notatki językowe, które możesz wkleić do zeszytu i powiesić jako plakat. Fiszki z francuskiego do skutecznej nauki słówek.
Zobacz moje ilustrowane słowniczki francuskie!

Ucz się francuskiego kreatywnie i skutecznie!

Wiem, że nie każdy tak jak ja lubi tworzyć notatki. Dla niektórych może się to wydawać męczące, bo zdecydowanie łatwiej jest po prostu zapisać francuskie słówka, niż wymyślać skomplikowane mapy myśli, podkreślać i kolorować. Ja zawsze będę Cię zachęcała do eksperymentowania. Notatki nie muszą być dziełem sztuki – mają być przede wszystkim skuteczne i dopasowane do Ciebie.

Dla tych osób, które cenią aspekt wizualny i lubią się uczyć z estetycznych notatek przygotowałam coś specjalnego. Stworzyłam ilustrowane słowniczki francuskie. W pierwszej edycji skupiłam się na podstawowym (ale równocześnie kompleksowym i pogłębionym) słownictwie – owocach i warzywach. Zebrałam aż 26 nazw owoców i 37 nazw warzyw po francusku. Każde słówko opatrzyłam ilustracją, którą sama wykonałam. To wszystko po to, żeby nauka francuskiego była dla Ciebie jak przyjemniejsza i prostsza!

Wszystkie warzywa po francusku, kompleksowe i obszerne słownictwo. Notatka wizualna do pobrania i wydrukowania. Fiszki językowe. Skuteczna nauka francuskiego słownictwa.

Ilustrowane francuskie słowniczki – ale po co mi to?

Być może nie jesteś przekonany do tej idei i nie rozumiesz dlaczego francuskie słowniczki miałyby być dla Ciebie przydatne. Już spieszę z wyjaśnieniem!

Kupując słowniczki (za małą kwotę) dostajesz estetycznie i profesjonalnie przygotowaną notatkę wizualną. Możesz zrobić z nią co tylko chcesz. Słowniczki nadają się idealnie zarówno do nauki w wersji elektronicznej (np. na telefonie w czasie jazdy autobusem), jak i do druku. Wydrukowane francuskie słowniczki możesz wkleić do swojego notesu językowego, powiesić na tablicy za biurkiem czy wycinać tworząc fiszki do nauki. Słowniczki mogą być także materiałem dydaktycznym na lekcjach francuskiego, zarówno dla dorosłych, dzieci czy młodzieży.

Oprócz tego kupując słowniczki wspierasz moją twórczość. To taka mała cegiełka, która sprawia, że mam więcej pozytywnej motywacji żeby działać i rozwijać się dalej!

Efektywna nauka francuskiego słownictwa. Notatki językowe, pomoce naukowe. Wszystkie nazwy owoców po francusku. Notatki ilustrowane, wizualne. Autorskie słowniczki z francuskiego.

Nie zwlekaj i już dziś zacznij uczyć się wizualnie francuskiego!