Artystycznie

7 pomysłów na prezent dla kreatywnej, artystycznej duszy

Możliwe, że masz przyjaciółkę, która kocha wszystko co związane z artystycznymi sprawami, a stwierdzenie „kreatywna dusza” pasuje do niej jak ulał.

Jeśli nie chcesz iść na łatwiznę i kupować kolejnej karty do empika, spróbuję Ci dziś pomóc. Nie podsunę co prawda gotowych produktów, ale działy rzeczy, które mogą Cię zainspirować. Wszystko to dopasowane do kreatywnej, artystycznej duszy, pełnej pomysłów i pasji ♥ Rozwiązanie idealne dla osób nieobytych z „papierniczym światem„, a pragnących kupić coś takiego bliskiej osobie 🙂

7 pomysłów na prezent dla kreatywnej, artystycznej duszy

1. Zeszyty

Każda osoba, która w sklepie papierniczym potrafi spędzić pół dnia, kocha i ubóstwia zeszyty. I nie ważne ile by ich miała, zawsze znajdzie jakiś powód dla zakupu nowej, cudownej okładki 😀 Zeszyty mogą być świetną propozycją na prezent. W wielu sklepach znajdziesz oryginalne, nietypowe okładki, które podbiją serce papierniczego maniaka. A zastosowań zeszytów jest multum, nie tylko w temacie rysowania czy zwykłego pisania!

2. Spinacze i klipsy

Wydawać się by mogła, że spinacze i klipsy to nic takiego. O takie zwykłe, czarne biurowe przyrządy. A jednak we współczesnym świecie spinacze zaczynają zamieniać się w malutkie dzieła sztuki papierniczej 🙂 Wyglądają słodko, mają śmieszny przekaz lub oczarowują kolorem. Ponadto wbrew pozorom są praktyczne. Klipsów i spinaczy można używać nie tylko do spinania dokumentów, nadadzą się do przypięcia małych karteczek, zaznaczenia momentu w lekturze i  zeszycie lub do sprawienia by książka przestała się samoistnie zamykać!

7 pomysłów na prezent dla kreatywnej, artystycznej duszy

3. Tasiemki

Chodzi mi tu rzecz jasna nie o przezroczystą taśmę klejące, a kolorowe tasiemki z różnymi motywami, tak zwane washi tape.  Mają one wielorakie zastosowania! Używa się je do zdobienia kalendarzy, notatników, rysunków, pakunków, robienia zakładek, obklejania długopisów, ramek, klawiatur i kubków.  Biorą udział w wielu kreatywnych projektach DIY i zawsze się przydają 🙂

4. Cienkopisy i zakreślacze

Artystyczna osoba często miewa deficyt pisadeł, które wypisują się stanowczo za szybko 😉 Jeśli kupisz jej cienkopisy czy pastelowe zakreślacze na pewno nimi nie pogardzi. Wiadomo, każdy ma swój ulubiony typ długopisów, kredek czy markerów, dlatego możesz wcześniej wybadać co Twój znajomy preferuje. Najlepiej żeby pisadło było porządnej firmy lub zaskakiwało niecodziennym wyglądem.

7 pomysłów na prezent dla kreatywnej, artystycznej duszy

5. Oryginalny kubek

Oryginalny kubek to dobry pomysł na prezent. Musimy pamiętać tylko o jednej zasadzie: kicz odkładamy na bok. Nie kupuj mi to żadnych dennych gadżetów z napisem Najlepsza przyjaciółka ever czy wielkim obrazkiem pluszowego misia.  Zamiast tego zagustuj w delikatnych połączeniach kolorystycznych, figurach geometrycznych, pastelowych barwach.

7 pomysłów na prezent dla kreatywnej, artystycznej duszy

6. Naklejki

Nie – naklejki nie są dobre tylko dla dzieci. Tak – w sklepach można znaleźć cudne naklejki, które nie mają motywu księżniczek! Po zgłębieniu się w naklejkowe tematy zobaczysz, że na świecie pełno jest takich, odbiegających od stereotypowego pojęcia przylepek dla dzieci. A naklejkowy szał to uzależnienie wielu ludzi, którzy te piękności kleją do ścian, bullet journali, zeszytów, biurek i przy każdej normalnej notatce  ♥

7 pomysłów na prezent dla kreatywnej, artystycznej duszy

7. Kaktus 😀

Kaktusy są dobre zawsze i wszędzie! Do tego ładna doniczka i już. Koniec kropka.

Mam nadzieję, że pomogłam i zainspirowałam.
A Ty wiesz już co kupisz swojemu artystycznemu przyjacielowi? 😉

Zobacz też —> Co rysować? 45 pomysłów na rysunek na co dzień i od święta —> Doodle – a co to jest i jak to rysować?