Francuskie

Les fleurs – kwiaty po francusku

Zacznijmy od faktów

Po przeczytaniu tego wstępu, wpadniecie w otchłań ponad dwudziestu nazw kwiatów po francusku.  Jest to główny punkt programu, który mimo sporej ilości słówek, zajmie dość mało miejsca w przestrzeni tego wpisu 😉

Zastanawiać Was może PO CO uczyć się nazw kwiatów po francusku? Po pierwsze: zawsze i wszędzie należy rozwijać swoje francuskie słownictwo. Bez tego ani rusz, a kiedy opanujemy podstawy warto zrobić krok dalej. Po drugie: kwiaty są cudowne! Ja kocham je malować, rysować, kolorować i tym bardziej mam świadomość, że znajomość ich nazw może mi się przydać. Po trzecie: francuski to nie łacina, a język żywy i użyteczny. Pojedziecie do Francji i co? Wasza francuska koleżanka mówi Wam, że z kwiatów kocha tylko le muguet, a Wy nieświadomi, na jej urodziny kupujecie le lys.

Przekonani? Ja tak. Kwiaty czekają!

Zobacz też –> Les salutations – powitania i pożegnania po francusku.
–> Jak się nie zgodzić? Przeczenia po francusku – la négation.

Słownictwo francuskie - kwiaty

Słownictwo – nazwy kwiatów po francusku

Klikając na dane słówko zostaniesz przekierowany do strony z wymową!

 

la tulipe – tulipan
la rose – róża
le tournesol – słonecznik
la marguerite – stokrotka
le coquelicot – mak
la violette – fiołek
le muguet – konwalia
la jonquille – żonkil
la perce-neige – przebiśnieg
le narcisse – narcyz
le nénuphar – lilia wodna
le bouton-d’or – jaskier
le chèvrefeuille – wiciokrzew
le chrysanthème – chryzantema
le souci – nagietek
l’aster – aster
le poinsettia – poinsecja (gwiazda betlejemska)
le muscari – szafirek
l’orchidée – storczyk
le lys – lilia
l’œillet – goździk

Kwiaty po francusku

Jak się uczyć?

Opanowanie tylu słówek na raz może się wydawać kłopotliwe. I dlatego warto uczyć się ich stopniowo i systematycznie. Spróbuj co dzień poznawać kilka nowych nazw kwiatów. Jeśli masz wątpliwości co do ich wyglądu, znajdź zdjęcia w Internecie, a potem narysuj tak jak ja 😉 Poprzez obraz o wiele łatwiej zapamiętać niektóre słówka! Ucząc się zawsze powtarzaj na głos i pamiętaj o używaniu poprawnej wymowy francuskiej.
Idąc do kwiaciarni (nawet polskiej) spróbuj przypominać sobie nazwy poznanych kwiatów. Sfotografuj też rośliny, które rosną w Twoim otoczeniu i koniecznie podpisz po francusku!
Jeśli takie zdjęcie umieścisz na instagramie, oznacz mnie @kinga.klisz, a na pewno się odezwę i dodatkowo zmotywuję, przesyłając pozytywną energię!

Kwiaty po francusku

A na koniec…

Przeczytaj koniecznie, krótki francuski artykuł na temat kwiatów. A dokładnie tego dlaczego Francuzi ofiarują sobie konwalie 1 maja.

Która z tych nazw kwiatów jest dla Was najpiękniejsza?

Co dopisalibyście do listy? Dajcie znać w komentarzu! ♥