Francuskie filmy na Netflixie - polecania
Francuskie

Francuskie filmy na Netflixie

W dzisiejszym artykule przygotowałam coś świetnego dla każdego kto uczy się francuskiego (lub po prostu kocha ten język ♥). Przed Wami zestawienie kilku filmów, które możecie znaleźć na popularnym serwisie Neflix, a co najważniejsze – są po francusku!

Szczerze mówiąc nie jestem człowiekiem, który ogląda wiele filmów i seriali, bo zazwyczaj szkoda mi na nie czasu. Jakoś łatwiej odpala mi się youtuba i puszcza w tle coś w innym języku. Jednak tak się złożyła, że moja rodzinka wykupiła dostęp do Netflixa. Więc skoro oni już się wkręcili w oglądanie seriali (wiecie – hitów w stylu La casa de papel czy Stranger Things), to dlaczego ja nie mogłabym puścić sobie czegoś po francusku?

Jak pomyślałam, tak zrobiłam! I powiem Wam szczerze, że mimo, iż reklamy teraz Netflixowi nie robię (póki co nie odezwali się ze współpracą 😂 ), to kocham ten serwis za jego otwartość. Na języki oczywiście!

Popatrzcie ile mamy opcji. Możemy oglądać filmy z lektorem, napisami w języku obcym, napisami polskimi lub w ogóle wersję oryginalną. Daje to nam cudowną możliwość obcowania z językiem, nie ważne na jakim poziomie jego znajomości jesteśmy. Nic tylko korzystać!

(Naprawdę, gdybyście mnie widzieli jaka zajawiona byłam słuchaniem Francuzów. Czasem bardziej niż fabułą filmu 😂)

Jeśli chcesz zobaczyć mój francusko-artystyczny świat, wskakuj koniecznie na instagrama ♥ Czekam tam na Ciebie!


Francuskie filmy na Netflixie – moje polecania

Mauvaises herbes – “Wśród chwastów”

dramat, komedia | 2018 | reżyseria: Kheiron

Główny bohater Waël (Kheiron) jest złodziejaszkiem mieszkającym z przybraną mamą Monique (Catherine Deneuve) w dzielnicy Paryża. Mężczyzna z matką zostają przyłapani na oszustwie przed sklepem, przez Victora (André Dussollier) – który okazują się być znajomym Monique sprzed lat. By uniknąć poważnych konsekwencji występku, Waël decyduje się pracować jako wolontariusz w ośrodku z trudną młodzieżą prowadzonym przez Victora. Tak rozpoczyna się historia pełna śmiechu i humoru. Bohaterzy zmagają się z bólem i cierpieniem z przeszłości, a mimo to film niezwykle pozytywnie nastawia do świata. Przekazuje ciepło i siłę prawdziwej przyjaźni. Warto zobaczyć 🙂

Un peu, beaucoup, aveuglément – “Randka w ciemno”

komedia | 2015 | reżyseria: Clovis Cornillac

Młoda muzyczka (Mélanie Bernier) wprowadza się do nowego mieszkania. Dziewczyna gra na pianinie, udziela korepetycji, przygotowuje się do muzycznego konkursu oraz głośno śpiewa… pod prysznicem 🙂 Jednak okazuje się, że pianistka nie mieszka tu sama. Po drugiej stronie, oddzielony jedynie cienką ścianką, swój dom ma małomówny mizantrop o sarkastycznym humorze (Clovis Cornillac). Człowiek, który do bytowania potrzebuje jedynie ciszy i spokoju. Spór jest nieunikniony, a sąsiedzi nie spotykając się nigdy, muszą nauczyć się «de vivre ensemble» (żyć wspólnie). Film o unikalnej, oryginalnej fabule, zaciekawi Was i rozśmieszy. Bardzo polecam ♥

Le Jeu – “Nic do ukrycia”

komediodramat | 2018 | reżyseria: Fred Cavayé

Na przyjacielskim spotkaniu grupy przyjaciół pada genialny pomysł zagrania w nowatorską grę. Z pozoru niewinna rozrywka polega na publicznym pokazywaniu nowych wiadomości przychodzących na telefon oraz prowadzeniu rozmów w trybie głośnomówiącym. Jak się pewnie domyślacie, z takiej gry nie może wyniknąć nic dobrego 🙂 Oglądając tą historię przekonacie się z jakiego powodu niektórzy na smartfony mówią “czarne skrzynki” oraz dlaczego ten film to komedio… dramat. Polecam!

L’ascension – “Wspinaczka”

komedia, przygodowy|2017 | reżyseria: Ludovic Bernard

Film oparta o faktach prezentuje historię Samego (Ahmed Sylla) z pochodzenia Senegalczyka mieszkającego we Francji. Chłopak od wielu lat podkochuje się w swojej koleżance Nadii (Alice Belaïdi). Pewnego razu po burzliwej rozmowie z dziewczyną, postanawia udowodnić jak bardzo ją kocha. Zakłada się z nią i obiecuje, że z miłości wdrapie się dla Nadii na Everest. Swoje szokujące wyzwanie stara się wypełnić i mimo braku stabilnej pracy, doświadczenia alpinistycznego czy większych oszczędności wyrusza w góry. Kibicuje mu cała dzielnica, miasto, wreszcie kraj oraz telewizja i radio. Wzruszający i zabawny film, który pozwala spojrzeć na świat w (dosłownie i przenośni) innej perspektywie.


Mam nadzieję, że spodobają się Wam te propozycje francuskich filmów na Netflixie!

Oglądałeś któreś z nich?
A może polecisz coś innego 🙂 Daj znać w komentarzu poniżej!


Verified by MonsterInsights